قالب وبلاگ

کلاس ساکت
ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم 
[ شنبه 1389/08/15 ] [ 16:11 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
قبلا در پست های مختلف نقاشی با حروف الفبا توسط دانش آموزان را که بسیار خلاقانه و ابتکاری ست روی وبلاگ قرار داده بودم که بسیار مورد استقبال دوستان قرار گرفت. 
در این پست در نظر دارم ایده ی آموزش ترکیب صامت و مصوت را به واسطه ی نقاشی حروف الفبا و قصه گویی روی وبلاگ قرار دهم. با این امید که مفید باشد 

این قصه ساخته و پرداخته ی ذهن بنده ست و ممکنه شما همکاران گرامی و مربیان و والدین عزیز ایده های بهتری برای قصه گویی داشته باشید


تجربه ی پرواز «بـ» :

یک روز « ا » در شهر الفبا داشت قدم میزد و به اطرافش نگاه می کرد. در راه «بـ» را دید که یک گوشه نشسته و دارد به پرندگان در آسمان با حسرت نگاه می کند. بـ یک پرنده ی کوچک بود که نمی توانست با بال کوچکش پرواز کند. بـ خیلی دلش می خواست پرواز کند. «ا» پیش بـ رفت و به او گفت من می توانم کاری کنم که تو پرواز کنی اما یک شرط دارد. بـ با خوشحالی به ا گفت چه شرطی؟ «ا» گفت شرطش این است که من به تو بچسبم و روی بال کوچکت بنشینم. بـ با خوشحالی قبول کرد. «ا» خودش را به بال کوچک «بـ» چسباند. حالا بـ یک بال بزرگ داشت و می توانست پرواز کند 

 

تجربه ی پرواز دو نفره ی «مـ» و «ا»

 

«سـ» و «ا» در دریا 

 

این هم برای تدریس آب  


برچسب‌ها: نقاشی با حروف الفبای فارسی, ایده ی تدریس آموزش صامت و مصوت با قصه و نقاشی, آموزش های خلاقانه, تدریس درس فارسی, تلفیق هنر و فارسی
[ چهارشنبه 1393/09/12 ] [ 21:27 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ چهارشنبه 1393/09/12 ] [ 19:50 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

 

روز دوشنبه با دانش آموزان کلاسم به اداره ی استثنایی ، واحد شنوایی سنجی رفتیم تا همکار خوبم سرکار خانم حکیمی نژاد وضعیت شنوایی دانش آموزان را بسنجد. 
بچه ها هم خیلی ذوق زده بودند و از این که گوشی هایی روی گوششون قرار میگرفت و توی یک اتاقک کوچک می نشستن در پوست خود نمی گنجیدند. اما توضیح اینکه بچه ها باید در اون اتاقک چکار کنند خیلی سخت بود و هر چه من و خانم حکیمی نژاد توضیح میدادیم باز هم درک نمی کردند.

به کوثر می گفتم وقتی صدا رو شنیدی دستت رو بالا ببر، اما خب اون نمی دونست منظور من از صدا چیه؟! و تا بهش نگاه میکردم الکی دستش رو بالا می برد. خانم حکیمی می گفت من صدایی نفرستادم ولی این بچه دستش بالاست! نمی دونستیم که باید صدایی با چه فرکانسی بفرستیم که مطمئن باشیم صدا رو دریافت کرده!!! بالاخره بعد از تست انواع فرکانس ها بالاخره کوثر با شادی دستش رو بالا برد و بالاخره متوجه شد که منظور ما از صدا چی بود! حالا می تونستیم ازش بخواهیم که هر وقت صدایی شبیه این صدا دریافت کرد دستش رو ببره بالا.

به من حس غریبی دست داد وقتی می دیدم از دریافت صدا با تمام وجودش ابراز شادمانی می کنه و وقتی صدایی رو نمی شنید باز هم با تمام وجود نارحت می شد.

 


برچسب‌ها: شنوایی سنجی دانش آموزان ناشنوا, درک دانش آموزان ناشنوا از صدا, تجربه ی کاری, خاطرات کلاسی
[ چهارشنبه 1393/09/12 ] [ 19:43 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
در پست قبل کاربرگ جانوران را جهت دانلود روی وبلاگ قرار دادم. در این پست قصد دارم کاربرگ وسایل نقلیه رو در اختیار شما عزیزان قرار بدم. امیدوارم مفید باشد.

 

تصاویر بیشتر در ادامه ی مطلب...

 


برچسب‌ها: کاربرگ وسایل نقلیه, رنگ آمیزی وسایل نقلیه, دانلود کاربرگ آمادگی, دسته بندی زبان آموزی ناشنوایان
ادامه مطلب
[ جمعه 1393/09/07 ] [ 0:24 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
 

در مبحث اول درس زبان آموزی ناشنوایانِ اول مقدماتی، دسته بندی جانوران ، پوشاک ، میوه ها ، وسایل نقلیه و... آمده که جهت آموزش آن ها به ناشنوایان از کاربرگ های زیر جهت رنگ آمیزی استفاده می شود.

 

 

تصاویر بیشتر در ادامه ی مطلب... 


برچسب‌ها: کاربرگ جانوران, رنگ آمیزی جانوران, دانلود کاربرگ آمادگی, دسته بندی زبان آموزی ناشنوایان
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 1393/09/05 ] [ 23:5 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ دوشنبه 1393/08/05 ] [ 20:23 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

[ یکشنبه 1393/08/04 ] [ 19:39 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

فصل اول کتاب علوم کلاس اول
آزمایش روی آب و زیر آب؟

همه ی اشیاء سبک و سنگین بچه ها رو جمع کردیم و یک ظرف شیشه ای رو پر از آب کردیم . اول از بچه ها خواستم که پیش بینی کنند که کدام زیر آب میره و بقول بچه ها غرق میشه و کدام یک روی آب میمونه؟! بعد هم یکی یکی اشیا رو توی آب انداختیم و جلوی پیش بینی صحیح بچه ها تیک زدیم 
بعد هم نتیجه ی مشاهداتشون رو توی دفترشون ثبت کردند.

 

اما آزمایش جالب تر در همین رابطه!

یک پرتقال بردارید و در حوض آب بیندازید؟ به نظر شما پرتقال روی آب می ماند یا زیر آب می رود و غرق می شود؟؟؟؟

به ادامه ی مطلب بریم و نتیجه ی آزمایش رو ببینیم 


ادامه مطلب
[ یکشنبه 1393/08/04 ] [ 19:5 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ دوشنبه 1392/11/28 ] [ 10:39 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ یکشنبه 1392/11/27 ] [ 9:29 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ یکشنبه 1392/11/27 ] [ 9:28 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]تصاویر بیشتر در ادامه ی مطلب...


ادامه مطلب
[ جمعه 1392/11/04 ] [ 14:26 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ دوشنبه 1392/10/09 ] [ 12:15 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ یکشنبه 1392/10/01 ] [ 23:5 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]


اگر شما هم جزو کسانی هستید که در کلاس های خود از کتاب های درسی Pdf  استفاده می کنید قطعا با این مشکل مواجه بوده اید که در هنگام تدریس نیاز به های لایت کردن قسمت های مهم درس، خط کشیدن دور بعضی جملات یا کلمات و یا حاشیه نویسی را داشته اید. نرم افزار Pdf Annotator برنامه ایست که بسادگی مشکل شما را حل کرده و ابزارهای زیبا و کاربردی را در اختیار شما قرار می دهد.

password حاشیه نویسی فایل های پی دی اف PDF Annotator 4.0.0.410رمز فایل: www.downloadha.com

download حاشیه نویسی فایل های پی دی اف PDF Annotator 4.0.0.410 لینک دانلود – 25.1 مگابایت لینک کمکی


برچسب‌ها: نرم افزار حاشیه نویسی pdf, نرم افزار های لایت کردن pdf, دانلود نرم افزارهای مفید, نرم افزارهای کلاس هوشمند
[ یکشنبه 1392/10/01 ] [ 22:45 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

اولين همايش كاشت حلزون شنوايي 5 دي ماه در تالار طلائيه ي سازمان آموزش و پرورش استان خوزستان برگزار خواهد شد . 

دبير علمي اولين همايش كاشت حلزون شنوايي خوزستان ، معرفي خدمات قابل ارائه در مركز كاشت حلزون استان ، و ارتقاء آگاهي و نگرش عموم در خصوص كم شنوايي ، پيشگيري و راهكارهاي درماني آن و همچنين هماهنگ سازي ارگان هاي مسئول در اين حوزه را از جمله اهداف مهم برگزاري اين همايش عنوان كرد .

مجيد كريمي از برگزاري اين همايش با حضور اداره ي كل بهزيستي ، آموزش و پرورش استثنايي ، مسئولان مركز كاشت حلزون استان خوزستان و شركت هاي ارائه كننده ي خدمات مربوط به كاشت حلزون خبر داد و افزود : در اين همايش جمعي از خانواده هاي افرادي كه در اين مركز كاشت حلزون انجام داده اند نيز حضور خواهند داشت .

مجيد كريمي ، شنوايي شناس و مدير تيم توان بخشي و اجرايي كاشت حلزون ، از برخورداري استان با بهترين متخصصان و ظرفيت هاي علمي ، تحقيقاتي و باليني در حوزه ي سلامت و درمان خدمات ، و قابليت ارائه ي خدمات به مردم و بهره مندي افراد كم شنوا و ناشنوا از نعمت شنوايي سخن گفت .

 وي در ادامه ، اطلاع رساني وآگاهي بخشي عموم در حوزه ي شنوايي را يكي از اهداف مهم اين همايش ذكر كرد و گفت : در اين همايش سعي برآن است تا خانواده هايي كه عضوي از اعضاء آن كاشت حلزون را انجام داده اند با خدمات مشاوره و اقدامات بعد از آن آشنا كنيم .

دبير علمي همايش در پايان ابراز اميدواري كرد اين مركز بتواند در سال 100 نفر را پذيرش كند .

برچسب‌ها: کاشت حلزون, اولین همایش کاشت حلزون در اهواز, برگزاری همایش کاشت حلزون, اخبار مهم اداره استثنایی استان خوزستان
[ یکشنبه 1392/10/01 ] [ 18:51 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[تصویر: 08a.gif]

مراحل نصب به صورت تصویری همراه با توضیحات در ادامه ی مطلب ...برچسب‌ها: فناوری اطلاعات, آموزش گام به گام و تصویری نصب ویندوز
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 1392/09/28 ] [ 1:10 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

دنیایی از آیکون را جستجو کنید iconfinder.com

 

 

آیا شما هم به طراحی وب سایت علاقه مند هستید؟ و یا برای برنامه های نرم افزاری طراحی می کنید! شاید هم می خواهید بلاگ خود را طراحی کنید؟
برای طراحی خود به شکل ها و آیکون ها و نماد های خاصی نیاز دارید؟ و زمان کافی برای ساخت آن ها ندارید!


برچسب‌ها: معرفی سایت مفید, معرفی سایت آیکون فایندر, Icon Finder, دنیایی از آیکون ها را پیدا کنید
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 1392/09/28 ] [ 1:0 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ چهارشنبه 1392/09/20 ] [ 22:11 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

مراسم روز جهانی معلولین با حضور رییس اداره استثنایی استان خوزستان، معاون اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان ، مشاور اداره کل و رییس سابق اداره استثنایی استان خوزستان، رییس آموزش و پرورش ناحیه 3 ، رییس آموزش و پرورش ناحیه 2، رییس آموزش و پرورش بستان ، مدیر کل صدا و سیمای خوزستان ، رییس بهزیستی استان خوزستان ، مدیران ، معاونین آموزشی و پرورشی و معلمان مدارس استثنایی اهواز و دانش آموزان برتر مدارس استثنایی در سالن طلاییه واقع در کیانپارس برگزار شد.

تصاویر بیشتر در ادامه ی مطلب ...


برچسب‌ها: روز جهانی معلولین اداره استثنایی استان خوزستان, سالن طلاییه اهواز, اجرای سرود ناشنوایان, اجرای سرود و دکلمه ی نابینایان, تجلیل از افراد موفق و همکاران معلول
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 1392/09/13 ] [ 19:9 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]


به مناسبت روز جهانی معلولین روز سه شنبه 12 آذر ماه مراسمی با حضور دانش آموزان مدرسه امام علی(ع) ، کادر آموزشگاه و با دعوت از جناب آقای فرید سلامتی بعنوان ناشنوای موفق که در حال حاضر دبیر ورزش یکی از مدارس استثنایی شهر اهواز است برگزار شد. همچنین از همکار پیشکسوت و بازنشسته سرکار خانم اشرف قلندری نیز در این مراسم دعوت ، و مراتب تجلیل از ایشان به عمل آمد.


تصاویر بیشتر در ادامه ی مطلب...


برچسب‌ها: فعالیت های پرورشی مدرسه استثنایی امام علی, ع, مراسم روز جهانی معلولین در مدرسه استثنایی امام علی, بزرگداشت روز معلولین, آلبوم تصاویر فعالیت های پرورشی
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 1392/09/13 ] [ 19:7 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ سه شنبه 1392/09/12 ] [ 18:41 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ دوشنبه 1392/09/11 ] [ 9:15 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
به مناسبت روز جهانی معلولین دو بروشور با عنوان « روز جهانی معلولین » و « قانون حمایت از معلولین » رو جهت آشنایی بیشتر شما دوستان ، از تاریخچه و فلسفه ی نامگذاری روز جهانی معلولین و همچنین آگاهی از حقوق این عزیزان برای دانلود قرار میدم. از همکاران گرامی تقاضا دارم که این بروشور ها را در مدارس توزیع کنند و سطح آگاهی دانش آموزان رو نسبت به افراد معلول افزایش بدهند.

با تشکر فراوان - میعاد کاظمی


دانلود بروشور روز جهانی معلولین


دانلود بروشور قانون حمایت از معلولین


برچسب‌ها: دانلود بروشور روز جهانی معلولین, دانلود بروشور قانون حمایت از معلولین, فعالیت های پرورشی
[ یکشنبه 1392/09/10 ] [ 19:45 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ یکشنبه 1392/09/10 ] [ 18:20 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
به همت مسئولین محترم اداره ی استثنایی استان خوزستان ، بخش جدیدی در وبسایت اداره ی آموزش و پرورش استثنایی استان خوزستان با عنوان گروه های آموزشی استثنایی باز شده است که فعالیت سرگروه های هر یک از گروه های استثنایی در آن ثبت می گردد. در کنار گروه های آموزشی ، گروه فناوری اطلاعات با قرار دادن ویدیوهای کم حجم آموزشی و همچنین نرم افزار های پرکاربرد ، زمینه ای را برای آشنایی بیشتر همکاران با کامپیوتر و نرم افزارهای آن فراهم می کنند.

نرم افزارهای کاربردی

 Adobe Reader

K-Lite Codec Pack 6.1.0 Full

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

نرم افزارهای آموزشی:

آموزش نصب فونت- میعادکاظمی

آموزش رایت  CD & DVD  - میعاد کاظمی

 آموزش ساخت بروشور-مرضیه صادقی

فرهنگ اصطلاحات رايانه-فرخنده سروری


برچسب‌ها: فناوری اطلاعات اداره استثنایی خوزستان, دانلود نرم افزارهای ضروری برای معلمان, دانلود فیلم آموزش نصب فونت در ویندوز7, دانلود فیلم آموزش رایت cd, dvd
[ شنبه 1392/09/09 ] [ 19:55 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
این پست هم مخصوص مربی های پرورشی و تربیت بدنی ست که همیشه دنبال ایده ای برای اجرای مسابقه متناسب با مناسبت ها و جشن ها هستند.

بولینگ هندوانه ای تقدیم به همکاران خوبم :)
برچسب‌ها: ورزش و سلامتی, مسابقه ی ورزشی مخصوص شب یلدا, بولینگ هندوانه ای, ایده ای برای مربیان ورزش در مراسم شب یلدا, تربیت بدنی
[ جمعه 1392/09/08 ] [ 20:31 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]


طرز ساخت کارت های زیبای شب یلدا در ادامه ی مطلب ...برچسب‌ها: کارت تبریک شب یلدا, کاردستی شب یلدا برای کودکان, جشن شب یلدا, کارگاه هنر, شب یلدا مبارک
ادامه مطلب
[ جمعه 1392/09/08 ] [ 20:18 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ جمعه 1392/09/08 ] [ 19:45 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ جمعه 1392/09/08 ] [ 19:2 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
به نظر من هر چیزی که در کلاس بچه ها را بخنداند ، بیشتر در ذهن شان تثبیت می شود. نقاشی با حروف الفبا، روشی ست که بچه ها را بسیار می خنداند. من این را بارها امتحان کردم، شما هم امتحان کنید...تصاویر بیشتر در ادامه ی مطلب ....

مطالب مشابه:

نقاشی با حروف الفبای فارسی - خلاقیت در کلاس2

نقاشی خلاقانه با حروف الفبای فارسی1


برچسب‌ها: نقاشی با حروف الفبای فارسی, نقاشی های خلاقانه برای کودکان, خلاقیت و هنر, شکل سازی با الفبای فارسی, تدریس حروف الفبای فارسی به کمک نقاشی
ادامه مطلب
[ سه شنبه 1392/09/05 ] [ 21:40 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ سه شنبه 1392/09/05 ] [ 12:4 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

با تشکر از همکاران خوبم خانم ها نوری نیا و موزرمویی و همچنین همکار عزیزم(در شادگان) خانم آلبوغبیش به خاطر ارسال تصاویر کلاسشون.


تصاویر بیشتر در ادامه ی مطلب...


برچسب‌ها: ایده های تزیین کلاس, ایده ی برنامه ی کلاسی, وسایل کمک آموزشی, کاردستی های کلاسی, فعالیت های آموزشگاهی
ادامه مطلب
[ دوشنبه 1392/09/04 ] [ 20:54 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]


روز دوشنبه 27 / 8 / 1392 کارگاه آموزش وبلاگ نویسی با هدف آشنایی معلمان و معاونین آموزشگاه با وبلاگ و وبلاگ نویسی توسط خانم میعاد کاظمی، مربی پرورشی آموزشگاه برگزار شد.

در این کارگاه ضمن ارائه ی پاورپوینت آموزشی و همچنین توزیع بروشور آموزش وبلاگ نویسی ، دو فیلم آموزشی شامل موضوعات: ثبت و ایجاد یک وبلاگ ، آشنایی با پنل مدیریت ، نحوه ی ارسال مطلب ، نحوه ی قرار دان تصاویر در وبلاگ ، ایجاد پیوند های روزانه و پیوند های وبلاگ و... ارائه شد.


برچسب‌ها: کارگاه آموزش وبلاگ نویسی, دانلود فیلم آموزش وبلاگ نویسی, کارگاه دانش افزایی مدرسه امام علی, ع, دانلود بروشور آموزش وبلاگ نویسی
[ شنبه 1392/09/02 ] [ 12:1 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]


لا يوم كيومك يا اباعبدلله

به مناسبت ايام سوگواري اباعبدالله الحسين(ع) ،‌ و براي آشنايي بيشتر كودكان با وقايع كربلا انيميشن «صحراي كربلا »  را در 5 قسمت جهت دانلود براي شما عزيزان قرار ميدهم.

قسمت اول : مروان حاکم فاسد مدینه بعد از به جهنم رفتن معاویه سعی در بیعت گرفتن از امام حسین (ع) برای یزید دارد اما نمی تواند این کار را انجام دهد و ...

دانلوددانلود قسمت اول انیمیشن صحرای کربلا

  

قسمت دوم : سفر امام حسین (ع) از مدینه به سمت مکه و جریان نامه های دعوت کوفیان برای امام و دعوت از ایشان برای سفر به کوفه و ...

دانلوددانلود قسمت دوم انیمیشن صحرای کربلا

  

قسمت سوم : یزیدیان که از تاثیر مسلم ابن عقیل در دل و جان مردم وحشت دارند برای جلوگیری از این کار به ایجاد فتنه علیه امام حسین (ع) و حضرت مسلم در کوفه روی می آورند و ...

دانلوددانلود قسمت سوم انیمیشن صحرای کربلا

  

قسمت چهارم : کوفیان به مسلم ابن عقیل خیانت می کنند و مسلم که خود را تنها می بیند در کوچه های کوفه در حال راه رفتن است که بر حسب اتفاق با پیرزنی آشنا می شود و در خانه ی وی پناه می گیرد اما ...

دانلوددانلود قسمت چهارم انیمیشن صحرای کربلا

  

قسمت پنجم : وقتی که نامه مسلم ابن عقیل به دست امام حسین (ع) میرسد، امام تصمیم می گیرند که به سمت کوفه حرکت کنند و ...

دانلوددانلود قسمت پنجم انیمیشن صحرای کربلا

 


برچسب‌ها: دانلود كارتون صحراي كربلا, ‌انيميشن وقايع كربلا, ‌ آشنايي كودكان با وقايع و حوادث كربلا, ‌مناسبت هاي مذهبي, ‌دانلود فيلم هاي مذهبي
[ جمعه 1392/08/17 ] [ 22:18 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

در روز دوشنبه سیزدهم آبان ماه مصادف با سالروز تبعید حضرت امام (ره) ، تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش آموز با نواخته شدن زنگ استکبار ستیزی دانش آموزان آموزشگاه در حیاط آموزشگاه تجمع کرده و با در دست داشتن پلاکارد و سردادن شعارهایی با مضمامین زیر در حیاط آموزشگاه بصورت نمادین راهپیمایی کردند.

* سیزدهم آبان ماه ، یوم الله یوم الله

* این گفته ی امام و رهبر ماست ، شعار ما نبرد با آمریکاست

* آمریکا مرگت باد ، اسرائیل ننگت باد

* امروز روز مجد و افتخار است ، این سند زنده استقلال است

* یاد امام خمینی پاینده باد ، رهبر دین «سید علی» زنده باد

* 13 آبان ؛ روز شکست استکبار

سپس دانش آموزان به صف ایستاده و پس از بازگویی حوادث این روز بزرگ توسط سرکار خانم کرامت ، مراسم آتش زدن پرچم آمریکا و اسرائیل همزمان با شنیدن آهنگ زیبای «سازش نمی کنیم» برگزار شد.

در ادامه دانش آموزان در حیاط حلقه زده و به تماشای مسابقه ی گروهی پرداختند. در پایان دانش آموزان را به سمت کلاس ها هدایت کرده و جوایز رو دانش آموز به سایر دانش آموزان آموزشگاه توسط معلمان هر پایه اعطا شد.


تصاویر بیشتر در ادامه ی مطلب...


برچسب‌ها: مراسم 13 آبان, مراسم روز دانش آموز, فعالیت های پرورشی میعاد کاظمی, مراسم روز دانش آموز در دبستان استثنایی امام علی, ع
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 1392/08/15 ] [ 8:52 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
افتخار دارم در سال تحصیلی جدید با سمت مربی امور تربیتی و پرورشی مدرسه ناشنوایان امام علی(ع) اهواز به ناشنوایان عزیز خدمت کنم. امیدوارم خدمت به این قشر محروم و مظلوم، مورد قبول درگاه احدیت واقع گردد.

برای بازدید از وبلاگ مدرسه ناشنوایان امام علی(ع) روی عکس کلیک کنید.برچسب‌ها: معرفی وبلاگ مدرسه ناشنوایان امام علی, ع, ثبت فعالیت های پرورشی در وبلاگ مدرسه ناشنوایان اما, معرفی سایت و وبلاگ
[ چهارشنبه 1392/08/08 ] [ 8:26 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

روز چهارشنبه مورخ 1 / 8 / 1392 جشن دهه ی ولایت با عنوان « ویژه برنامه ی قربان تا غدیر» در آموزشگاه برگزار شد. برنامه های مراسم شامل نمایشگاه نقاشی ، تلاوت قرآن و سرود جمهوری اسلامی ایران و اجرای گروه سرود ناشنوایان ، برگزاری مسابقه ویژه معلمان و اهدای جوایز به 3 نفر برتر مسابقه ، برگزاری مسابقه ی بادکردن بادکنک توسط دانش آموزان و اهدای جوایز به برندگان مسابقه ، اهدای جوایز به دانش آموزان باحجاب آموزشگاه ، بازگویی داستان غدیر و توزیع کارت آموزه های عید غدیر توسط همکاران، معرفی کتب مذهبی مصور ویژه ی کودکان و تشویق دانش آموزان به استفاده از کتابخانه ی مدرسه، اهدای جوایز به سادات و در پایان پذیرایی از دانش آموزان
برچسب‌ها: ویژه برنامه عید قربان تا غدیر, فعالیت های پرورشی میعاد کاظمی, فعالیت های مدرسه امام علی, ع, مراسم عید قربان در مدرسه ناشنوایان
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 1392/08/08 ] [ 8:11 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
مجموعه کتاب های تقویت مهارت های ادراک دیداری با پنج عنوان؛ دقت، روابط فضایی، مازها 1 ، مازها2، و تصاویر پنهان، برای سنین پیش از دبستان و دبستان طراحی شده اند. هدف این مجموعه ارائه تمرین های عملی برای افزایش و بهبود دقت دیداری، جهت یابی، آگاهی از وضعیت در فضا، ادراک فضایی و حل مساله دیداری ـ فضایی می باشد و

آشنایی بیشتر با کتاب ها و نحوه ی خرید در ادامه مطلب....


برچسب‌ها: معرفی مجموعه ی مازها سمیه نظری و الهام کوتی و حمید, روابط فضایی تالیف سمیه نظری و حیدر سیاحی, دقت تالیف سمیه نظری و رویا مکوندی, تصاویر پنهان تالیف سمیه نظری و الهام کوتی, معماهای چوب کبریتی
ادامه مطلب
[ دوشنبه 1392/07/22 ] [ 16:38 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]


در روز سه شنبه مورخ 16 / 7 / 1392  به مناسبت روز جهاني كودك در آموزشگاه مسابقه و جشن پرواز بادبادك ها برگزار شد كه طي آن به دانش آموزاني كه در مسابقه شركت كرده بودند، جوايزي اهدا شد. ضمنا به همين مناسبت نمايشگاه نقاشي با مشاركت دانش آموزان در سالن مدرسه برگزار و تراكت هايي با مضمون روز جهاني كودك در نمايشگاه نصب شد.در پايان اين مراسم با دادن شيريني از دانش آموزان پذيرايي شد.


برچسب‌ها: روز جهانی کودک, فعالیت های پرورشی میعاد کاظمی, جشن پرواز بادبادک ها, مراسم جشن روز جهانی کودک دبستان استثنایی امام علی, ع
ادامه مطلب
[ سه شنبه 1392/07/16 ] [ 19:42 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

در روز دوشنبه مورخ 15/ 7 / 1392   به مناسبت خجسته سالروز ازدواج حضرت علي(ع) و حضرت فاطمه (س) در آموزشگاه امام علي(ع) مراسمي برگزار شد.
در اين مراسم با چيدن سفره ي عقد نمادين، ساده و معنوي ، شكوه و بزرگي اين روز براي دانش آموزان توضيح داده شد.
در آخر با پذيرايي از دانش آموزان شادي اين روز مضاعف و دوچندان شد.


برچسب‌ها: فعالیت های پرورشی میعاد کاظمی, فعالیت های پرورشی دبستان استثنایی امام علی, ع, سفره ی عقد امام علی, و حضرت فاطمه
[ دوشنبه 1392/07/15 ] [ 19:44 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ][ سه شنبه 1392/07/09 ] [ 20:30 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]همزمان با گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان ، مراسم جشنی با اجرای همکار محترم سرکار خانم حردانی در آموزشگاه برگزار شد. در این مراسم به منظور ایجاد لحظاتی شاد و بیادماندنی برنامه هایی از قبیل تلاوت قرآن ، دکلمه و اجرای سرود ملی با مشارکت دانش آموزان و همچنین مسابقه ی طناب زنی ویژه ی دانش آموزان و مسابقه ی دارت ویژه ی معلمان برگزار و به برندگان مسابقه جوایزی به رسم یادبود اهدا شد. در پایان این مراسم با دادن شیرینی از دانش آموزان پذیرایی شد.


برچسب‌ها: روز جهانی ناشنوایان, فعالیت های پرورشی دبستان استثنایی امام علی, ع, جشن و مسابقات روز جهانی ناشنوایان
ادامه مطلب
[ سه شنبه 1392/07/09 ] [ 19:39 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]


زنگ بازگشایی مدارس استثنایی در مدرسه امام علی (ع) با حضور مسئولین اداره ی استثنایی، و آموزش و پرورش ناحیه 3 اهواز بصورت نمادین نواخته شد.

مراسم آغاز سال تحصیلی از ساعت 8  صبح در آموزشگاه امام علی (ع) با اجرای برنامه های متنوع شروع  و در ادامه جناب آقای ممبینی ریاست محترم اداره آموزش وپرورش استثنایی به سخنرانی پیرامون اهمیت و جایگاه علم و دانش پرداختند وآغاز بهار تعلیم وتربیت را به فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده های آنان تبریک گفتند .وی گفت : امروز برای دانش آموزان روزی مهم می باشد زیرا پس از چند ماه مجددا به خانه دوم خود برگشتند و وظیفه ما خدمت به آنهاست. وی درادامه پیام تبریک آقای عبدالهیان رئیس سازمان استثنایی کشور را ابلاغ نمودند.

درمراسم بازگشایی نمادین در مدرسه امام علی (ع ) سرکار خانم دهقانی معاونت آموزش ابتدایی ، آقای امیری معاونت برنامه ریزی وتوسعه مدیریت ، کارشناسان آموزش و پرورش ناحیه 3  اهواز هم حضور داشتند.


تصاویر بیشتر در ادامه ی مطلب...


برچسب‌ها: زنگ بازگشایی مدارس استثنایی استان خوزستان, فعالیت های پرورشی دبستان استثنایی امام علی, ع, آغاز سال تحصیلی 92, 93
ادامه مطلب
[ دوشنبه 1392/07/01 ] [ 19:28 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ پنجشنبه 1392/02/19 ] [ 17:8 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]


* ولادت حضرت زهرا(س) ، روز زن و مادر و روز معلم مبارک.


برچسب‌ها: کارت های دست ساز دانش آموزان کلاس ساکت به مناسبت ر, ولادت حضرت فاطمه, س, کاردستی, کارگاه هنر
[ جمعه 1392/02/13 ] [ 19:8 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
همه سور و سات عید یک سو و دغدغه ی رنگ آمیزی تخم مرغ های عید یه سوی دیگر! از پیر و جوان و زن و مرد عاشق رنگ کردن تخم مرغ های سفره ی هفت سین هستند و من هم از این امر مستثنا نیستم. دیشب تجربه ی جدیدی در رنگ آمیزی تخم مرغ ها داشتم که دلم می خواد در اینجا تصاویرش رو بذارم.

تخم مرغ برنجی!!!!

مواد لازم : برنج به مقدار لازم

تخم مرغ : (ترجیحا پلاستیکی) : باز هم به تعداد لازم :)

رنگ غذا (رنگ خوراکی) به رنگ های دلخواه : می تونید سه رنگ اصلی(قرمز-آبی-زرد) رو بخرید و بعد با هم ترکیب کنید و رنگ های جدید بسازید.

خب حالا دست به کار می شویم برنج را به میزان نیاز برداشته و در رنگ ها می ریزیم و حدود 20-30 دقیقه نگه می داریم تا رنگ ها حسابی به خورد برنج برود و برنج رنگ بگیرد.

بعد از نیم ساعت خیساندن برنج ، برنج را با صافی از آب رنگی جدا می کنیم و در ظرف قرار میدهیم تا خشک شوند. وقتی مطمدن شدیم که دانه های برنج خشک شده اند روی تخم مرغ ها را به چسب آغشته می کنیم و سپس در ظرف برنج می غلطانیم. یک بار به طور کامل روی تخم مرغ را کاملا برنجی می کنیم. سپس چند دقیقه صبر می کنیم که لایه ی اول خشک شود. بعد از خشک شدن لایه اول دوباره چسب می زنیم و یک لایه ی دیگر برنج روی تخم مرغ می پاشیم تا کاملا تخم مرغ برنجی شود.

این هم نمونه ی کار من!


تخم مرغ کاموایی!

خیلی ساده است با کاموای رنگی و چسب به راحتی می توان تخم مرغ را تزیین کرد.

تخم مرغ پولکی!

تخم مرغ پولکی هم خیلی ساده است و هم خیلی نمای شیکی به سفره ی هفت سین می دهد. روش چسباندن پولک به تخم مرغ هم مثل برنج است. خیلی ساده و شیک...چیزی به تحویل سال نمانده، پیشاپیش سال نو مبارک...


برچسب‌ها: تزیین تخم مرغ سفره ی هفت سین, تزیین تخم مرغ با برنج و کاموا و پولک, سفره ی هفت سین سال 1392, کاردستی عید, کاردستی کودکان
[ سه شنبه 1391/12/29 ] [ 20:38 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

امروز پس از انجام تمرين كتاب بخوانيم كه انتخاب يك شعر زيبا از مجله ي رشد بود ، من و بچه ها ‌تصميم گرفتيم كه مجله ي رشد را كامل ورق بزنيم. در حين ورق زدن و انجام بعضي سرگرمي ها به نرمشي برخورديم كه بنظر مي آمد خيلي جذاب باشد. همه چيز براي انجام اين نرمش آماده بود. همه ما تبديل به خرچنگ شديم و خرچنگولك وار دور تا دور نمازخانه را پيموديم. اين هم تصاوير....
برچسب‌ها: بازي در كلاس, ‌نرمش و ورزش, ‌خرچنگولك هاي كلاس ساكت, ‌نرمش و سرگرمي براي كودكان, ‌فعاليت هاي كلاسي
[ شنبه 1391/12/05 ] [ 11:12 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
برای تدریس « در بازار » که برای بچه های پایه ی اول تکمیلی خیلی درس جذاب و شیرینی ست ، فعالیت های متنوعی از جمله استفاده از پاورپوینت ، اجرای نمایش ، تکمیل نقاشی با موضوع مشاغل و احتمالا بازدید از بازار شهر را در نظر گرفتم که علی الحساب پاورپوینت مربوط به درس را روی وبلاگ قرار میدهم.برچسب‌ها: دانلود پاورپوینت درس در بازار, دانلود درس های کتاب فارسی پایه ی اول, دانلود مطالب درسی, آموزش کلاس اولی ها, آموزش ویژه ناشنوایان پایه ی اول تکمیلی
[ سه شنبه 1391/10/19 ] [ 21:41 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
تعدادی از دوستان خوبم مرتبا برایم کامنت میگذارند که چرا امسال هیچ پستی درباره ی بچه های کلاس ساکت نمی گذارم. عده ای فکر می کردند که شاید سمت اداری جدیدی گرفته ام و به همین جهت مطلبی برای ارائه ندارم ، عده ای هم می گویند نکنه خانم معلم از کارش خسته شده که فعالیت هاشو ثبت نمی کنه و ...

عرض کنم که شاید حق با خوانندگان خوب کلاس ساکت باشد، من می بایست پیش از این علت بروز کردن هایم را به اطلاع می رسوندم. راستش من نه سمت اداری گرفتم و نه از کارم خسته شدم و اتفاقا برعکس با علاقه بیشتری امسال میزبان 10 دانش آموز در دو پایه ی اول مقدماتی و اول تکمیلی هستم. تعدادی از مهمان های امسال من اتفاقا همان دانش آموزان فعال و خوب سال گذشته هستند به علاوه ی ذو دانش آموز جدید به نام مریم و زهرا که انشالله در پست های بعدی تصاویرشون رو هم روی وبلاگ کلاس میگذارم. علت اصلی بروز نشدن وبلاگ و ثبت نکردن فعالیت های کلاس تولد دو نوه ی خوشگل توی خانواده بود که یکی دوم مهر متولد شد و دیگری یازده آذر که میشه همین چند روز پیش... خب عمه شدن درد سر داره دیگه

برای دیدن وبلاگ نی نی ها روی تصویر کلیک کنید.


برچسب‌ها: تولد نی نی کوچولوهای ما, عمه شدن خانوم معلم, علت بروز نشدن کلاس ساکت
[ سه شنبه 1391/09/14 ] [ 20:42 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ جمعه 1391/08/19 ] [ 14:15 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
چه كنيم تا كودكان ناشنوا بتوانند بخوانند؟

ناشنوایی، به معنای ناتوانی و ضعف در شنیدن است نه در هوش. بیشتر کودکان ناشنوا اشتیاق زیادی به یادگیری مهارت خواندن دارند، زیرا خواندن درهای دنیاهای جدیدی از ناشناخته ها را به روی شان می گشاید.برچسب‌ها: چه كنيم تا كودكان ناشنوا بتوانند بخوانند, مقالات علمی, کودکان استثنایی ناشنوا و نیمه شنوا, مشکلات ادراکی کودکان آسیب دیده ی شنوایی, آموزش ویژه ی ناشنوایان
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 1391/07/27 ] [ 19:37 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]


یک گروه از دانشجویان اوکراینی با ابداع یک دستکش که می تواند زبان اشاره را به کلام ترجمه کند، ساده ترین راه حرف زدن افراد ناشنوا با دیگران را فراهم کرده اند. 


بسیاری از افراد ناشنوا از زبان اشاره برای ارتباط برقرار کردن استفاده می کنند، این درحالی است که درمیان افرادی که ناشنوایان قرار است با آنها ارتباط برقرار کنند تنها افراد معدودی هستند که به زبان اشاره آشنایی دارند از سوی دیگر حتی همه افراد ناشنوا از این زبان استفاده نمی کنند.

یک گروه از دانشجویان اوکراینی در نمایشگاهی در سیدنی استرالیا راه حلی برای این مشکل ارائه کرده و دستکشی را معرفی کرده اند که می تواند زبان اشاره را ترجمه کند.

وقتی افرادی که به زبان اشاره ارتباط برقرار می کنند این دستکش را می پوشند این دستکش زبان اشاره را فورا به کلام تبدیل می کند.

این دستکش دارای حسگرهای دارای انعطاف، حسگرهای لمسی ، ژیروسکوپ و شتاب سنجهایی است که تمام حرکات فرد را زیر نظر می گیرد.

در این دستکش همچنین سلولهای خورشیدی نیز کار گذاشته شده تا عمر باطری این دستکش افزایش یابد. دستکش دارای نرم افزاری است که از آن با عنوان " EnableTalk " یاد می شود. این نرم افزار از نشانه ها و اشاره ها، متن درست می کند و این متن را از طریق یک نرم افزار تبدیل "متن به کلام" به صورت واژه های شفاهی آن هم با صدای بلند ارائه می کند.

کل این سیستم از طریق بلوتوث به هم متصل است.

به گزارش مهر،درحال حاضر نمونه های اولیه ای از نرم افزار " EnableTalk" موجود است اما این دستکش از تمام نمونه های موجود پیشی گرفته است. سایر محصولات به حسگرهای کمتری مرتبط است، از ارتباطهای سیم دار استفاده می کند و اغلب فاقد نرم افزارهای شخص اول (first party software) هستند و قیمتهایی حدود 1200 دلار دارند اما قیمت تعیین شده برای این دستکش 75 دلار است.برچسب‌ها: دستکش مترجم زبان اشاره, نرم افزار EnableTalk, محصولات ویژه ی ناشنوایان, ابتکارات و اختراعات
[ جمعه 1391/06/03 ] [ 10:53 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ جمعه 1391/06/03 ] [ 10:47 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
در میان وبگردی های روزانه و به دنبال ایده های بکر و جدید برای تدریس، به تصویری برخوردم که بسیار برام جالب بود و باعث شد که اقدام به پست این مطلب کنم.

نمی دونم شما در دوره ی تحصیلی تون با درس جغرافیا چقدر می تونستید(یا می تونید) ارتباط برقرار کنید ، اما باید اعتراف کنم که خودم هیچ وقت از این درس به قدر کافی لذت نبردم. مثلا خوب یادم هست که دلتا و جلگه و بعضی تعاریف از این قبیل را خوب درک نکردم و یا جایگاه استان های ایران یا همسایگان ایران را در نقشه یاد نگرفتم. شاید به این دلیل که روش های یادگیری در آن زمان بر مبنای حفظیات بود و من با حفظیات چندان رابطه ی دلچسبی نداشتم.

اما دیدن این تصویر راهکاری عملی برای یادگیری نقشه ی جغرافیایی پیش پایم گذاشت آن هم به صورت برجسته و با استفاده از سنگ هایی که در طبیعت به وفور یافت می شود.ایده ی تدریس: دانش آموزان را گروه بندی کنید و به هر یک از گروه ها یک استان را واگذار کنید. از آن ها بخواهید سنگ هایی را در محیط پیدا کنند که شکلی شبیه نقشه ی جغرافیایی آن استان دارند. آن را با توجه به ویژگی های محیطی آن استان (کوهستانی ، جلگه ای و...) رنگ آمیزی کنند. مرکز استان را روی سنگ بنویسند یا با یکی از بناهای تاریخی یا کهن مشخص کنند(مثلا در استان خوزستان نماد چغازنبیل را رسم کنند یا تصویر پل معلق را بکشند) و... در آخر استان های را در کنار هم روی یک مقوای رنگی بچسبانید و نقشه ی سنگی ِ ایران را در کلاس نصب کنید. مطمئنا دانش آموزان از انجام این کار گروهی لذت خواهند برد.

* ایده ی این تدریس بسته به خلاقیت معلم می تواند دانش آموزان را بیشتر درگیر کند.

* روش بالا تنها یک پیشنهاد است و ممکن است نقص های زیادی داشته باشد.

* لطفا در صورت بروز مشکل در باز شدن صفحات وبلاگ یا قالب صفحات، اطلاع رسانی فرمایید.


برچسب‌ها: روش تدریس جغرافیا, روش تدریس نقشه ی ایران, ایده ی ساخت نقشه ی سنگی ایران, کاردستی و جغرافیا, کاردستی های علمی با سنگ, هنر و خلاقیت, تدریس جغرافی پایه سوم و چهارم و پنجم, کاربرد طبیعت در تدریس
[ چهارشنبه 1391/06/01 ] [ 12:9 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ شنبه 1391/04/31 ] [ 22:27 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
سلام. راستش را بخواهید اینقدر با این بطری های پلاستیکی کارهای زیبایی می توان انجام داد که آدم به وجد می آید که البته مناسبتی نداشت که در وبلاگ کلاسم قرار دهم. و تنها چند کاردستی را که ساختش برای بچه های عزیز ساده است انتخاب کردم که در چند پست روی وب کلاس ساکت قرار خواهم داد.

در این پست یک کاردستی زیبا و ساده برای بچه های خوب و نازنین قرار دادم.
امیدوارم همراهان وبلاگ کلاسم بپسندند.


برچسب‌ها: کاردستی برای کودکان, کاردستی ساده با دور ریختنی ها, کاردستی با بطری های پلاستیکی, هنر و خلاقیت, کارگاه هنر
ادامه مطلب
[ سه شنبه 1391/04/20 ] [ 21:47 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

یکی از خارق العاده ترین تجربیات زندگی رو از دست دادین اگه اینو از ابتدا تا انتها نبینین!!!
واقعا باید از سازنده هاش تشکر کرد این همه زحمت کشیدن، و همچنین از دانشمندانی که مطالبش رو کشف کردن.

روی تصویر کلیک کنید.

در صفحه اي كه باز مي شود اسكرول پايين تصوير را به سمت چپ و راست ببريد


برچسب‌ها: از ذره تا بیکران, تا ذره, کل دنیای قابل درک برای انسان تا سال 2012, مطالب علمی
[ چهارشنبه 1391/04/07 ] [ 1:58 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

[ دوشنبه 1391/03/15 ] [ 0:50 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]


«بقیه ی تصاویر رو در ادامه ی مطلب ببینید...»

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

لقمه های دیگه رو هم اینجا ببینید


برچسب‌ها: لقمه های خوش مزه برای بچه های بدخوراک, لقمه های تزیینی برای کودکان, ایده هایی برای تزیین غذای کودکان, تزیین غذاها به شکل جانوران, آشپزخانه ی کودکان, غذاهای خوب برای بچه های خوب, یک عالمه غذاهای خوشمزه
ادامه مطلب
[ سه شنبه 1391/03/09 ] [ 12:50 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
حالا که نتیجه ی ارشد، ما را تا در تربیت معلم هم نمی رساند چه برسد به دانشگاه تهران و علامه طباطبایی و این حرف ها ، تصمیم گرفتم با دکتر زیگ روانشناس محبوب خودم درد دل کنم. دکتر زیگ کلی با من حرف های خوب و امیدوار کننده زد و تصمیم گرفتیم یک برنامه ریزی جدید برای سال آینده داشته باشیم. قرار شد او هم به من کمک کند... بعد با هم تصمیم گرفتیم برای اینکه از فاز کنکور و ارشد و امتحان و اینها خارج شویم، بیاییم یک کار خوب انجام دهیم.

دکتر زیگ همیشه به من می گوید تو فقط خیرت به دیگران می رسد، برای من هیچ کاری نمی کنی! راست می گفت بنده ی خدا. گفتم الان هر چه بگویی همان را انجام می دهم. گفت پس بیا و اتاق کارم را درست کن. انتخاب رنگش هم با تو...!

از پیشنهاد دکتر زیگ حسابی ذوق زده شدم و خیلی زود لوازم و وسایل مورد نیازم رو ریختم کف اتاقم و شروع کردم! رنگ های مورد علاقه ام قرمز و مشکی را به کار گرفتم و اول از همه برایش میز و صندلی ساختم!

بعد هم برایش یک لپ تاپ مشکی درست کردم و روی میزش قرار دادم.چون می دانم دکتر زیگ مثل من گل ها را دوست دارد، برایش دو شاخه گل روی میز کارش گذاشتم.و بعد یک جعبه ی هدیه طرح کفشدوزک که با رنگ اتاق هماهنگی داشت درست کردم!من حسابی از کارم راضی بودم! دکتر هم که رضایتش در تصاویر مشخص است، نیست؟؟؟


___________________________________

بعدا اضافه شد:


برچسب‌ها: کاردستی برای کودکان, کادوهای تزیینی حشرات, گل های تزیینی کاغذی, تزیین اتاق کودک, هنر و خلاقیت, کاردستی با بطری نوشابه, کاردستی با دور ریختنی ها
[ شنبه 1391/03/06 ] [ 18:3 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

روز مادر مبارک باد


[ جمعه 1391/02/22 ] [ 12:12 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]خداحافظ ای نوبهار همیشه...


برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید.


برچسب‌ها: جشن الفبا, مراسم خداحافظی با بچه های کلاس ساکت, فعالیت های آموزشگاه بهار انقلاب, فعالیت های کلاسی
[ سه شنبه 1391/02/19 ] [ 20:5 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت تهیه ی این کتاب

به وبلاگ مولف کتاب ، دوست عزیزم فاطمه صفایی مراجعه فرمایید.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

+ توفیق چاپ اولین کتاب رو به فاطمه ی عزیزم تبریک میگم. امیدوارم باز هم شاهد موفقیت های ایشون باشیم.

 


برچسب‌ها: معرفی کتاب, ویژه ناشنوایان, معرفی کتاب تجربه های یک ناشنوا, تالیف کتاب فاطمه صفایی, انتشارات سخن گستر
[ پنجشنبه 1391/02/14 ] [ 11:43 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

جشن تکلیف

به سن تكليف رسيده ام من
به شكر خدا سپيده ام من

 
خوشا به حالم با اين سعادت
مي گيرم امسال جشن عبادت

 
عبادت من چه دلنشين است
نماز مومن ستون دين است

 
خد ا پرستي باشد طريقم
با اهل تقوا يار و رفيقم

بيزارم از بد ، من خوب هستم
نزد خداوند محبوب هستم


جشن عبادت فرخنده بادا
مكتب اسلام پاينده بادا

 

فروزان

فروزان عزیزم ، جشن عبادت و بندگی بر تو مبارک


برچسب‌ها: جشن عبادت, جشن تکلیف, فعالیت های آموزشگاه بهار انقلاب, شعر جشن تکلیف, جشن 9 سالگی
[ سه شنبه 1391/02/12 ] [ 19:33 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

شاید استفاده از این عنوان یعنی «فعالیت تکمیلی درس پرواز» زیاد مناسب این فعالیت نباشه اما بهر حال چون برای بچه های کلاس ساکت این فعالیت در تکمیل درس پرواز انجام شد ، نقش مکمل دارد.

هدف من از این فعالیت تکرار کلمات پروانه(سه بخشی) ، پرنده (سه بخشی) ، پرواز (دو بخشی) و پا(یک بخشی) بود که جزء واژه های کلیدی درس پرواز بودند.

بقیه ی تصاویر را در ادامه ی مطلب ببینید...


برچسب‌ها: فعالیت های تکمیلی درس پرواز, تدریس درس پرواز, آموزش فارسی ویژه ناشنوایان, کارگاه هنر, نقاشی با کف دست, نقاشی با کف پا, کار با رنگ انگشتی, نقاشی گام به گام, هنر برای کلاس اولی ها
ادامه مطلب
[ یکشنبه 1391/02/03 ] [ 21:57 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

آ

آ

جای تعجب و  البته تاسف است که الفبای دستی جبار باغچه بان را در هیچ سایت ایرانی تخصصی و غیر تخصصی پیدا نکردم اما با یک جستجوی بسیار ساده در سایت های خارجی به این تصاویر دسترسی پیدا کردم. مطمئنم که بسیاری از عزیزان علاقه مند ، از دیدن این مطلب بسیار لذت خواهند برد.

+ این پست را به محدثه ی عزیز تقدیم می کنم که قدم در راه زیبایی گذاشته است. برای محدثه ی عزیزم آرزوی موفقیت می کنم.


برچسب‌ها: زبان اشاره, اشاره ی دستی جبار باغچه بان, الفبای ناشنوایان, دانلود حروف الفبای اشاره, فارسی و الفبای دستی, آموزش ناشنوایان
ادامه مطلب
[ شنبه 1391/02/02 ] [ 23:47 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ شنبه 1390/12/27 ] [ 20:5 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
http://dle.shiaha.com/images/eqwzwbtdkbs3jzaca3z.jpg


به لطف ایزد منان و به پیشنهاد و پشتیبانی همکار پویا و فعال و زحمتکش مان جناب آقای مجتبی طهماسبی ،افتخار تالیف پیک های بهاری سال 1391 نصیب اینجانب شد.

مجموعه پیک های بهاری ویژه ی ناشنوایان را می توانید از سایت آموزش و پرورش استثنایی استان چهار محال و بختیاری دریافت نمایید.


لینک دانلود پیک بهاری پایه های اول و دوم و سوم  گروه آسیب دیده ی شنوایی

لینک دانلود پیک بهاری پایه های چهارم و پنجم مقدماتی و پنجم تکمیلی گروه آسیب دیده ی شنوایی


پس از به اتمام رساندن پروژه ی پیک ناشنوایان ، پیشنهاد تالیف پیک های پایه های دوم، سوم و پنجم گروه کم توان ذهنی نیز به بنده محول شد. لینک دانلود این پیک ها به زودی اضافه خواهد شد.


برچسب‌ها: دانلود پیک های بهاری پنچ پایه ی گروه ناشنوایان, آسیب دیده ی شنوایی, تبریک عید نوروز, دانلود پیک بهاری پایه ی دوم و سوم و پنجم کم توان ذ, پیک بهاری, پیک های بهاری استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری
[ پنجشنبه 1390/12/25 ] [ 10:14 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
برای تدریس درس استخر پس از انجام هماهنگی های لازم بچه ها را به استادیوم تختی شادگان بردیم. راستش را بخواهید محتوای درس طوری بود که دلم می خواست بچه ها حتما استخر را با آن شکل و شمایل واقعی اش ببینند و جملات را به واسطه ی تصویر سازی درک کنند. محتوای درس هم از این قرار بود:


http://s2.picofile.com/file/7317126448/Untitled.jpg


به این ترتیب بچه ها رو سوار مینی بوس مدرسه کردیم و به یک بازدید علمی رفتیم؛


http://s2.picofile.com/file/7317120535/1_3.jpg


بچه ها با شور و هیجان بسیار بالایی از پله ها بالا رفتند و به سمت استخر حرکت کردند. من و همکارانم نگران شدیم که مبادا بچه ها خدای ناکرده دچار حادثه شوند و در آب استخر غرق شوند! اما وقتی به استخر رسیدیم با این صحنه رو به رو شدیم؛

http://s2.picofile.com/file/7317119993/1_1.jpg

http://s2.picofile.com/file/7317120107/1_2.jpg

بله دوستان خوبم....
باید محتوای درس را تغییر می دادیم!

استخر نرده ندارد!
استخر  آب  ندارد!
و...                   


برچسب‌ها: تدریس درس استخر, بازدید از استخر و استادیوم ورزشی شهرستان شادگان, تدریس نشانه ی « اِ ــِـ ـه ه », آموزشگاه بهار انقلاب, روش تدریس فارسی کلاس اول دبستان, فعالیت کلاسی, آلبوم تصاویر
[ پنجشنبه 1390/12/11 ] [ 17:43 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
http://s1.picofile.com/file/7307660321/%D9%88.jpg

چند روزی هست که در کلاس زنگ های آخر با حروف الفبا نقاشی می کنیم و کارهای خیلی زیبا و خلاقانه ای انجام می دهیم. مثل کارهایی که در این پست قبلا هم گذاشته بودم.

با بچه های کلاس یاد گرفتیم که با نشانه های فارسی ، نه تنها خواندن و نوشتن را آموخته ایم که در کنار آن یک پا هنرمند شده ایم و می توانیم نقاشی های خیلی خیلی خوشکل بکشیم.

من نمونه ی کارهای خودم رو که با بچه ها کار کردم در ادامه ی مطلب قرار می دهم تا شما عزیزان نقاشی ها را ببینید و در پست های بعدی به ترتیب نمونه ی کارهای برتر دانش آموزانم رو روی وبلاگ قرار میدهم.برچسب‌ها: نقاشی با حروف الفبای فارسی, نقاشی های خلاقانه برای کودکان, خلاقیت و هنر, شکل سازی با الفبای فارسی, تدریس حروف الفبای فارسی به کمک نقاشی, فعالیت های مناسب کلاس اولی ها, تصویر سازی با نشانه های فارسی
ادامه مطلب
[ یکشنبه 1390/11/30 ] [ 23:22 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

یکی از خوانندگان وبلاگ کلاس ساکت ، من و دیگر خوانندگان این وبلاگ را به مسابقه ای تحت عنوان نقاشی احساس دعوت کرده اند.

علاقه مندان می توانند با ارسال نقاشی های خود به وبلاگ وب نوشته های مجتبی جوانی در مسابقه شرکت نمایند.


برچسب‌ها: مسابقه ی نقاشی, بازی های وبلاگی, نقاشی احساس
[ یکشنبه 1390/11/23 ] [ 22:20 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
در این پست قصد دارم تعدادی از اشارات را که مربوط به کلمات یا عبارات هستند و اشاره ی دستی نامیده می شوند ، در اختیار دوستان بگذارم. مطمئنا بسیاری از خوانندگان وبلاگم از این پست خوششان خواهد آمد.

1- بادکنک

http://s2.picofile.com/file/7286517846/%D8%A8%D8%A7%D8%AF%DA%A9%D9%86%DA%A9.gif

بقیه ی اشارات در ادامه ی مطلب....


برچسب‌ها: آموزش ناشنوایان, زبان اشاره, اموزش زبان اشاره, آموزش عبارات و کلمات اشاره به ناشنوایان, روش های آموزش به ناشنوایان, آموزش و پرورش استثنایی, اشاره ی دستی کلمات فارسی
ادامه مطلب
[ سه شنبه 1390/11/18 ] [ 20:5 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
[ سه شنبه 1390/11/18 ] [ 16:16 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
امروز برای زنگ هنر تعدادی ریگ از اطراف مدرسه جمع اوری کردم و به کلاس بردم تا با رنگ انگشتی ریگ ها رو رنگ امیزی کنیم.

خیلی هیجان انگیز بود. بچه ها عاشق رنگ آمیزی هستند مخصوصا اگر مواد رنگی ، گواش یا رنگ انگشتی یا آبرنگ باشد. همه سر تا پامون رنگی شده بود و دست هامون هم این شکلی!


http://s2.picofile.com/file/7282973117/9.png

تصاویر رو در ادامه ی مطلب ببینید......


برچسب‌ها: نقاشی روی سنگ, کاردستی با سنگ برای کودکان, نقاشی با رنگ انگشتی, نقاشی برای کودکان, هنر و خلاقیت, کارگاه هنر, سنگ های تزیینی
ادامه مطلب
[ یکشنبه 1390/11/16 ] [ 16:17 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

کار با سنگ یکی از جالب ترین فعالیت هایی ست که همه ی افراد چه بزرگسال و چه کودک به آن علاقه نشان می دهند و این کاردستی ها عموما جنبه ی تزئینی دارند.

در این پست نه سری از کاردستی های سنگی را برای شما عزیزان قرار داده ام که امیدوارم مورد پسند شما خوبان واقع شود.

برای کار با سنگ به وسایل زیر نیازمندیم:

 • انواع سنگ ها با فرم های مختلف
 • رنگ گواش
 • قلمو
 • چشم عروسکی
 • سیم مفتول
 • نخ کنف
 • چوب خشک شده

 • سری اول کار با سنگ

  http://s2.picofile.com/file/7281767204/1_9.png


  http://s1.picofile.com/file/7281785585/1_17.png


  سری چهارم کار با سنگ

  http://s1.picofile.com/file/7281813331/1_35.png  http://s1.picofile.com/file/7281899458/1_67.png


  برچسب‌ها: کاردستی با سنگ, نُه سری جدید و زیبای کاردستی با سنگ, کاردستی های ساده و زیبا برای کودکان, کاردستی با وسایل دور ریختنی, کاردستی ساده و زیبا, هنر و خلاقیت, کار با وسایل دور ریختنی, تزئینات خانه
  [ شنبه 1390/11/15 ] [ 21:48 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  من این نقاشی ها رو ذهنی کشیدم. بنظر خودم کار خلاقانه ای می تونه باشه. از بچه های خودتون بخواهید که با حروف الفبا شکل سازی کنند و نقاشی های مختلف بکشن. مطمئنا باز هم از این نقاشی ها روی وبلاگم قرار میدم. خوشحال میشم اگر دوستان و عزیزان مشارکت کنند و کارهایی از این قبیل رو برای من ارسال کنند.

  http://s1.picofile.com/file/7281465050/%D8%A7%DB%8C.png

  بقیه ی نقاشی ها را در ادامه ی مطلب ببینید...


  + دانلود سوره های جزء سی ام برای کودکان  برچسب‌ها: نقاشی با حروف الفبای فارسی, نقاشی های خلاقانه برای کودکان, خلاقیت و هنر, شکل سازی با الفبای فارسی, تدریس حروف الفبای فارسی به کمک نقاشی, دانلود جزء سی ام قرآن برای کودکان, آموزش قرآن به کودکان
  ادامه مطلب
  [ شنبه 1390/11/15 ] [ 18:0 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

  http://www.upsara.com/images/61pdkttjoici4nteqqjx.jpg


  حدود یک هفته است که روزی یک زنگ را به درست کردن تزیینات کلاسی برای ایام دهه ی فجر اختصاص داده ایم و گل و ریسه و ... ساخته ایم که امروز موفق به نصب بعضی از آن ها شدیم. و البته خیلی چیزهای دیگر درست کردیم که فرصت نصبشان را هنوز پیدا نکرده ایم.

  امروز بچه ها با خودشون بادکنک های رنگارنگ آورده بودن و با اشتیاق اون ها رو باد می کردند و هر چند دقیقه یک بار جیغ بچه ها هوا می رفت و بادکنک ها می ترکیدند و با هم می خندیدیم. حسابی خوش گذشت...

  این هم بخشی از تزئینات کلاس است که امروز فرصت شد نصب کنیم. خیلی تزئینات دیگر مانده که فرصت نشد از آن ها عکس بگیرم. ان شاء الله در پست های بعدی باز هم تصاویر مربوط به این ایام را پست خواهم کرد.


  http://www.upsara.com/images/4qtv4jka03z3iuljoea6.png

  عکس ها در ادامه ی مطلب...  برچسب‌ها: دهه ی فجر, تزیینات دهه ی فجر, تزیینات کلاس, فعالیت کلاسی, جشن بهمن ماه, جشن پیروزی انقلاب اسلامی, آشنایی دانش اموزان ناشنوا با جشن انقلاب اسلامی ایر
  ادامه مطلب
  [ شنبه 1390/11/15 ] [ 16:0 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  [ جمعه 1390/11/14 ] [ 20:1 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

  شاید این گونه بنظر برسد که در کلاس ناشنوایان ، شعر کاربرد زیادی نداشته باشد. راستش خودم هم پیش از این چنین اعتقادی داشتم. حدود دو هفته بود که تمام سعیم بر این بود که داستان های کودکانه ای طراحی کنم که بچه های کلاسم قادر به خواندن و مهم تر از آن ، درک ِ داستان باشند. خوشبختانه تلاش هایم بی ثمر نبود و بچه ها خیلی از خواندن داستان لذت بردند که به زودی این داستان ها را روی وبلاگم قرار خواهم داد. اما اتفاق جالب تر آن است که تازگی ها متوجه شده ام که بچه هایم با این که معنای ریتم و آهنگ را نمی دانند اما به شدت به آن علاقه مندند. از درس هایی که ریتمیک خوانده می شود خوش شان می آید و ... به همین مناسبت بر آن شدم که برای آموزش مالکیت از شعر زیر در کلاس برای اولین بار استفاده کنم. اگرچه بسیاری از کلمات شعر زیر را نمی دانستند اما به قدری لذت بردند که حد و حساب نداشت.

  با خودم قرار گذاشتم که هفته ای دو بار در ساعت زبان آموزی، با آن ها شعر کار کنم.


  دو چشم دارم

  مثل دو چشمه روشنه

  ماله منه

  برای خواندن ادامه ی شعر به ادامه ی مطلب بروید....


  برچسب‌ها: شعر و زبان آموزی ناشنوایان, شعرهای کودکانه, آموزش اعضای بدن به کودکان, آموزش مالکیت به کودکان, آموزش شعر به دانش اموزان ناشنوا و نیمه شنوا, روش تدریس به کمک شعر های کودکانه
  ادامه مطلب
  [ پنجشنبه 1390/11/13 ] [ 23:17 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  http://s2.picofile.com/file/7278617953/cartoon_firefly_9.gif

  برای دیدن مراحل نقاشی به ادامه ی مطلب بروید....

  ________________________________________________________

  برای دیدن نقاشی های بیشتر دیگر اینجا را کلیک کنید.


  برچسب‌ها: نقاشی گام به گام برای کودکان, آموزش نقاشی, کارگاه هنر, نقاشی برای کلاس اولی ها, نقاشی و رنگ آمیزی, آموزش مرحله به مرحله ی کرم شب تاب
  ادامه مطلب
  [ پنجشنبه 1390/11/13 ] [ 22:55 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  [ پنجشنبه 1390/11/13 ] [ 12:7 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  [ جمعه 1390/11/07 ] [ 21:33 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  مفهوم ترتیبی اعداد مفهومی ست که معمولا دانش اموزان کلاس اولی آن را زود درک نمی کنند و حل کردن تمریناتی مشابه تمرین زیر برای بچه ها اوائل سال اندکی مشکل به نظر می رسد.

  http://s1.picofile.com/file/7263548488/kerme_shabtab.png

  برای ساده کردن این مفهوم می توان از عروسک های انگشتی که در اینجا آموزش داده شده و حتی ساده تر ، طرح های کاغذی انگشتی مشابه شکل زیر استفاده کرد.

  http://s1.picofile.com/file/7263526662/1.png

  استفاده از طرح ساده ی بالا می تواند برای بچه ها بسیار شیرین باشد. اول به ترتیب اعداد را می خوانند و چندین بار تکرار می کنند بعد معلم ، یکی از اعداد را به دلخواه می چرخاند و دستش را بالا می گیرد و از بچه ها می خواهد که پیش بینی کنند کدام عدد را چرخانده است.

  http://s2.picofile.com/file/7263528923/2.png

  http://s1.picofile.com/file/7263531933/3.png

  این یک بازی و سرگرمی ساده برای یادگیری مفهوم ترتیبی عدد است. می توان عروسک ها را به بچه ها داد و از آن ها خواست که اعداد را به ترتیب از کوچک به بزرگ در انگشتان دست خود قرار دهند...


  برچسب‌ها: آموزش اعداد به کلاس اولی ها, بازی و ریاضی, آموزش مفهوم ترتیبی اعداد, بازی با عروس انگشتی, آموزش ریاضی با عروسک های انگشتی, ریاضی اول دبستان, روش تدریس خلاق
  [ سه شنبه 1390/11/04 ] [ 22:18 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  وبلاگ آموزشگاه استثنایی بهار انقلاب، شهریور ماه سال 89 با پیگیری های بنده و خانم آلبوغبیش (همکار سابق) به منظور انعکاس اخبار مدرسه راه اندازی شده است. مدیریت این وبلاگ در حال حاضر به عهده ی اینجانب می باشد.

  برای ورود به وبلاگ آموزشگاه روی تصویر کلیک کنید.

  http://s2.picofile.com/file/7261765050/DSC01439.jpg  برچسب‌ها: معرفی آموزشگاه استثنایی بهار انقلاب شادگان, تاریخچه ی آموزشگاه استثنایی بهار انقلاب شادگان, معرفی مسئولین و پرسنل آموزشگاه استثنایی بهار انقلا, معرفی سایت و وبلاگ, فعالیت های آموزشگاهی
  [ دوشنبه 1390/11/03 ] [ 22:33 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

  http://s1.picofile.com/file/7259332896/%D8%B4%D8%A8_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%85%D8%AF%DB%8C%D9%86%D9%87.jpg

  هوای مدینه هوای زیارت بود! 7 روزش ابری بود!  هوای پشیمانی ، هوای دلگرفتگی ، هوای بارانی ، هوای اشک ، هوای تازه شدن... هوایی که هر صاحب دلی را هوایی می کرد!

  http://s2.picofile.com/file/7259335913/%D8%A8%D9%82%DB%8C%D8%B9.jpg

  اما هوای بقیع ، هوای غریبی بود... هوای گم شدن، هوای حسرت ، هوای بغض...

  __________________________________________________________

  + رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) را به عالم اسلام تسلیت میگم.

  + خدا نصیب ما و شما کند این ملکوتی ترین سفر را...


  برچسب‌ها: رحلت پیامبر اکرم, ص, خاطرات سفر به خانه ی آزاد شده, مناسبت ها, شهادت امام حسن مجتبی, ع, خاطرات, پیام تسلیت
  [ یکشنبه 1390/11/02 ] [ 10:33 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

  http://s2.picofile.com/file/7258339458/bache_haye_jangal.png

  راستش را بخواهید زنگ هنر نبود! امروز از 8 دانش اموز کلاسم سه نفر غایب بودند و امکان تدریس درس جدید برایم فراهم نبود! یه زنگ به انجام تمرینات پیک آدینه گذشت ، زنگ دوم هم به دیکته! زنگ سوم ورزش ، زنگ چهارم ریاضی تمرین کردیم و زنگ آخر هر چه فکر کردم چه فعالیتی انجام دهم که آن سه نفر ِ غایب متضرر نشوند چیزی جز هنر بذهنم نرسید...

  بنابراین دست بکار شدم و الگوی آماده ی صورتک ها رو پرینت گرفتم ( از اینجا می تونید صورتک ها رو دانلود کنید) و به هر کدوم از بچه هام صورتک یه جانور رو دادم و ازشون خواستم که اونها رو با هر رنگی که دلشون خواست رنگ آمیزی کنن...با ذوق و شوق زیاد هر کدوم به کار خودش مشغول بود وکلاس ساکتِ ساکت شده بود!

  http://s1.picofile.com/file/7258316020/1mask.png

  بقیه ی گزارش در ادامه ی مطلب....

  برچسب‌ها: کاردستی برای کودکان, کاردستی ساده و آسان, زنگ هنر برای کلاس اولی ها, ماسک و صورتک جانوران برای کودکان, اجرای نمایش کلاسی برای کودکان, دانلود صورتک های جانوران, نمایش و آموزش در کلاس های دبستانی
  ادامه مطلب
  [ شنبه 1390/11/01 ] [ 17:36 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  در روزهای آخر دی ماه ، شاید بهترین و نامحسوس ترین روش ارزشیابی دانش اموزان ، بردن آن ها به کتابخانه ی کوچک مدرسه باشد به بهانه ی بازدید از آنجا، و بعد هم بچه ها بروند لای کتاب های اندک کتابخانه ، کتاب دلخواهشان را جست و جو کنند.

  http://s2.picofile.com/file/7258311826/1library.png

  بقیه ی گزارش در ادامه ی مطلب...

  برچسب‌ها: بازدید از کتابخانه ی مدرسه, ارزشیابی به روش گردش علمی, بازدید از اماکن, ارزشیابی میان ترم کلاس اولی ها, آشنایی با کتابخانه, فعالیت کلاسی, آلبوم تصاویر
  ادامه مطلب
  [ شنبه 1390/11/01 ] [ 16:45 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]


  http://nazari.akkasee.com/files//blogSystem/blogs/nazari/922873400.jpg


  من چشم‌هایم را می‌خواهم برای شمردن ستاره‌ها

  برای دیدن نور

  چشم‌هایم را می‌خواهم تا کسی برایشان آواز بخواند

  تا کسی آنها را به دریا تشبیه کند

  اما چشم‌ها و آوازها برای من نبود

  آواز من زخم خورده بود

  "برنا قاسمی"

  منبع: فتوبلاگ امین نظری


  برچسب‌ها: عکاسی, فتوبلاگ عکاسی امین نظری, دنیای نابینایان, شعرهای ناب, آثار تصویری زیبا
  [ سه شنبه 1390/10/27 ] [ 21:20 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  امروز یکی از روزهای پر شور و نشاط کلاس بود و به من و بچه ها حسابی خوش گذشت. دیروز حرف «نـ ن» رو به بچه ها درس دادم و ازشون خواستم که فردا هر کدومشون یه مقداری آرد همراه خودشون بیارن مدرسه...

  امروزم بچه های گلم همه با دست پر و با ذوق خاصی با خودشون آرد اورده بودن و من هم قبل از رفتن به کلاس با خودم یه پارچ آب و یه ظرف بردم برای تهیه ی خمیر! قرار بر این بود که مراحل پخت نون رو که دیروز من پانتومیمش رو توی کلاس اجرا کرده بودم برای بچه ها ، امروز به صورت نمایش به اجرا بگذاریم. آب و آرد رو قاطی کردیم و خمیر درست شد و بعدشم بقیه ی مراحل رو به بچه ها دونه دونه یادآوری می کردم و بدون اغراق باید بگم که بچه ها خیلی بهتر از من مراحل تهیه ی نان رو بلد بودن، چون اکثرا توی خونه های خودشون از نزدیک شاهد نون پختن بودن.

  http://s1.picofile.com/file/7251797197/DSC01370.png

  http://s2.picofile.com/file/7251793759/DSC01362.png

  http://s1.picofile.com/file/7251796234/DSC01363.png

  http://s1.picofile.com/file/7251790963/DSC01360.png


  توی مرحله ی آخر که مرحله ی پخت نون بود ، ما تنور نداشتیم. بنابراین تصمیم گرفتم که با مدیر خوب مدرسه مون هماهنگ کنم و بچه ها رو ببریم به نونوایی محل که از نزدیک مراحل کار رو ببینیم...

  بقیه ی گزارش در ادامه ی مطلب...


  برچسب‌ها: تدریس درس نان, نشانه ی «نـ ن», بازدید از نانوایی محل و تدریس به روش گردش علمی, آموزشگاه بهار انقلاب, روش تدریس فارسی کلاس اول دبستان, فعالیت کلاسی, آلبوم تصاویر
  ادامه مطلب
  [ دوشنبه 1390/10/26 ] [ 21:51 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

  http://s2.picofile.com/file/7248710642/jadval.bmp

  تمرین بنویسیم ، دیکته ی تصویری و فعالیت هایی از این قبیل را می توان به روش های متفاوت به دانش آموزان محول کرد. یکی از این روش ها حل جدول است که می توان از آن آن بعنوان تکلیف شب استفاده کرد.

  در این پست سه جدول مناسب دانش اموزان کلاس اول برای دانلود قرار داده ام که در ادامه ی مطلب می توانید دانلود کنید.


  برچسب‌ها: تمرین بنویسیم, جدول تصویری برای کلاس اولی ها, دیکته ی تصویری کلاس اولی, تکلیف در منزل و حل جدول برای کلاس اولی ها
  ادامه مطلب
  [ شنبه 1390/10/24 ] [ 16:19 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  سودوکو یا مربع های شگفت انگیز و انواع دیکته : یکی از سرگرمی های جذاب که در کتاب ریاضی پایه ی اول دبستان بسیار مورد استفاده قرار گرفته جدول سودکو یا مربع های شگفت انگیز است که کودک را به سمت تفکر منطقی سوق می دهد. این بازی ضمن تقویت تفکر منطقی و سارمان یافته در کودکان ، در تقویت حافظه ی دیداری نیز بسیار موثر است. از این رو ، بسته به خلاقیت معلمان عزیز، می توان از این بازی جذاب، در سایر دروس از جمله دیکته (بنویسیم) استفاده کرد.

  نمونه های زیر طرحی ساده از یک دیکته ی تصویری ست که دانش اموز باید با توجه به قوانین حل جدول سودوکو و کلمه ی مربوط به هر تصویر، خانه های خالی را پر کند.


  بقیه در ادامه ی مطلب...

  http://www.pic.iran-forum.ir/images/8v6wslqre11pg9hq0cxz.gif

  دانلود مطلب به صورت pdf

  http://s1.picofile.com/file/6499217302/download_icon1.gif


  برچسب‌ها: سودوکو یا مربع های شگفت انگیز و انواع دیکته, دیکته و دانلود روش های تقویت دیکته نویسی, فارسی و آزمون فارسی, فعالیت کلاسی, اختلال دیکته نویسی
  ادامه مطلب
  [ پنجشنبه 1390/10/22 ] [ 15:17 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  [ سه شنبه 1390/10/20 ] [ 23:11 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

  http://www.upsara.com/images/6hlr8xyjww3yqdv78wl.jpghttp://www.upsara.com/images/nydtz152kdm3s3vx8z.jpg


  برای دیدن مراحل کار به ادامه ی مطلب بروید...  برچسب‌ها: نقاشی, نقاشی متحرک, کاردستی برای کودکان, فعالیت های کودکانه, خلاقیت
  ادامه مطلب
  [ یکشنبه 1390/10/18 ] [ 21:23 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

  دانلود جزوه ی زبان آموزی پایه ی اول کودکان آسیب دیده ی شنوایی سال تحصیلی 91-90 برگرفته از سایت آموزش و پرورش استثنایی

  قسمت اول:

  http://s1.picofile.com/file/6499217302/download_icon1.gif


  قسمت دوم:

  http://s1.picofile.com/file/6499217302/download_icon1.gif


  قسمت سوم:

  http://s1.picofile.com/file/6499217302/download_icon1.gif


  برچسب‌ها: دانلود, زبان آموزی و جمله سازی کودکان آسیب دیده شنوایی, آموزش گفتار, جزوات آموزشی
  [ یکشنبه 1390/10/18 ] [ 18:1 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  [ یکشنبه 1390/10/18 ] [ 15:36 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  دانلود پاورپوینت درس دوم فارسی اول دبستان

  نشانه ی « اَ ـَــ» و « د »


  http://www.upsara.com/images/detyt2mrhn816ilaia01.bmp


  دانلود پاور پوینت 2007 نشانه ی « اَ ـَــ ، د »

  http://s1.picofile.com/file/6499217302/download_icon1.gif  دانلود پاور پوینت 2003 نشانه ی « اَ ـَــ ، د »

  http://s1.picofile.com/file/6499217302/download_icon1.gif


  ________________________________________________

  دانلود پاورپوینت درس یک

  برچسب‌ها: دانلود, فارسی اول دبستان, فعالیت های کلاسی, پاورپوینت
  [ شنبه 1390/10/17 ] [ 0:18 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]

  همه می تونن زرنگ باشن

  http://www.sababook.com/images/pic/book/Parto_big_1285.jpg

  (تمرینات ویژه برای پرورش استعداد های کودکان)

  مولف : نرگس تبریزی

  کارشناس تخصصی: دکتر مصطفی تبریزی


  برچسب‌ها: معرفی کتاب, دکتر مصطفی تبریزی, اختلالات یادگیری, پرورش استعدادهای ذهنی و یادگیری, کتاب کودک
  [ پنجشنبه 1390/10/15 ] [ 23:26 ] [ آموزگار ناشنوایان ] [ ]
  .: Weblog Themes By SibTheme :.

  درباره وبلاگ

  سکوت کلاسم را با معنا دار کردن آواهایی که از زبان تو به سختی بیرون کشیده می شود، خواهم شکست. ما این توانایی را داریم.........
  اینجا چشم ها هستند که می شنوند و نگاه ها هستند که سخن می گویند!!!
  کلاسمان ساکت است ، آری! اما سکوت کلاسمان را، ذهن های پر هیاهو و نگاه های پر حرف مان معنا می کند...

  *************
  در روزگاری که خنده ی مردم از زمین خوردن توست ، برخیز تا بگریند . . .

  *************

  گاهی از شدت وضوح خداوند در کودکان، دلم شروع می کند به تپیدن.دلم آنقدر بلند بلند می تپد که بُهت زده، می دَوَم تا از لای انگشتان کودکان،‌خداوند را برگیرم...

  *************

  برای یافتن مطلب مورد نظر به آرشیو موضوعی وبلاگ مراجعه کنید.

  *************

  برای دریافت مطالب جدید وبلاگ از طریق ایمیل ، عضویت در خبرنامه ی وبلاگ ضروری ست.
  لینک دوستان
  پيوندهای روزانه
  امکانات وب